Weetbix

(2x biscuits & half a cup of milk)

 

Made with

store-brand ingredients

.33

Made with

branded ingredients

.72

 

Porridge

(one serving)

 

.48

.78

Homemade English Muffins

2.87

(for 15 muffins)

4.39

(for packet of 6

store bought)

Egg on Toast

(one egg & 2 slices)

 

.42

1.57